در آزادى خودت خشم خیلى کم سراغت میاد، بچسب به خودت بودن

در قضاوت نکردن خشمگین نشدن نهفته است

اوشو یه چیزى یاد داد بهم که به نظرم راهگشاست میگه وقتى نسبت به تمام اعمال خودت آگاهى یعنى مدیتیشن یعنى آگاهى نسبت به خود یعنى وقتى خشم درون توست تماماً خشمگین باش تماما رنج ببر و تماماً زهرش رو حس کن تو باید از این آتش خودت به تنهایى عبور کنى راهش رنج بردن است رنج تو را پالایش مى کند و هشیارتر و مراقبه چیزى جز هشیارى کامل نیست . اوشو میگه ما خیلى خسیسیم حتى اندکى آواز رو هم ابراز نمیکنیم .اگر از خود بخشیدن راه زندگى تو شود یک رهرو میشوى . میگه عارف کسیه که کل پروژه جستجو رو رها کرده و این "شدن" هستش که انسان رو از خودش دور میکنهاز مردمانى که سعى دارند کسى باشند دورى کن.از مبارزه دست بکش.

یه چیز دیگه هم یاد گرفتم هرچى صداى اطراف رو کمتر بشنوى صداى خودت رو بیشتر میشنوى هر چى به صداى خودت بیشتر گوش بدى حال بهترى خواهى داشت هرچى حال بهترى داشته باشى انرژى بیشترى دارى و دیرتر عصبانى خواهى شد

امروز توى یه مهمونى یه دخترى به نام شادى چیز جالبى بهم یاد داد. خارج از ایران زندگى میکنه. گفت توى ایران فکر میکردم باید تاپ بشم و مشهور بشم تا کارى انجام داده باشم، اونجا فهمیدم اینگونه نیست ریتم کندتره و هیچ رقابتى وجود نداره و همینکه یه سفر میریم و حالمون خوبه خیلى قشنگه. میگفت توى ایران چقدر پول مشاور و هزارتا از این چیزا رو دادم تا معناى زندگیمو پیدا کنم و اونجا فهمیدم معناى زندگى اون شکلى نیست که توى ایران دنبالش بودم. چه داستان مشابهى. معناى زندگى .ریتم کند نبود رقابت. 

در روز هشت به نظرم همه اینها ربط هایى به هم دارند من باید تمرین سکوت ، سپاسگزارى و درباره دیگران حرف نزدن بلکه عمل کردن بکنم

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها