شوالیه تاریخى و شوالیه تاریکى برمى خیزد رو هم دیدم و فهمیدم چرا با بتمن ازدواج میکنم. درسته که این جوکر اون جوکرِ من نبود. و درونم هنوز شبیه جوکریه که اول گفتم. اما. در چشم هاى بتمن نشانى میبینم از عشق. چرا توى جوکر میبینم و باهاش ازدواج نمیکنم؟ چون حس میکنم عشقى که جوکر نشون میده صرفاً واکنشه، ممکنه از بین بره و تبدیل به نفرت شه اما عشقى که توى چشمهاى بتمن هست ابدیه و قابل اطمینان. برات شمشیر میزنه تا زنده نگهت داره. به زندگى شلاق میزنه تا اونطورى که میخواد پیش بره. تمام اراده ش رو به کار میگیره تا اونجورى زندگى کنه و بمیره که رویاشه و توى رویاش میتونى آزادى آدمها، عشق، باهم بودن رو ببینى . تلاششون عاشق شدنیه. زخمهاشون بوسیدنی. حس نه آدم رو براى اینکه عاشقشون بشى بیدار میکنن، براى اینکه تنهاشون نذارى، براى اینکه زخمهاشون رو ببینى. قطعاً با دیدن همچین چشمهایى عشق یه طرفه نخواهد بود. نگفتم بتمنها بى نظیرن و ایراد ندارن و جوکرها عنن؛ هرگز. من عاشق جوکرهام ولى با بتمن ها ازدواج میکنم. چون صرفاً وقتى به چشمهاشون نگاه میکنم میتونم براى همیشه بهشون اعتماد کنم. جوکرها خیلى زودتر سقوط میکنن در عشق. بتمن ها نه. درست بود که میگفت هرکى بیشتر ارتفاع بگیره سقوطش دردناکتره اما ازش خاطراتى در ارتفاعات خواهم داشت که فراوان و بى نظیر خواهند بود.سقوط چُسى به چه دردى میخوره؟ سقوط چُسى که دیگه سقوط نیست اصلاً.

شاید به نظر نیاد اما حقیقت بزرگى از زندگیم رو فهمیدم. همیشه عذاب وجدان داشتم از این تناقض. جواب رو حس میکردم اما فکر میکردم چون منطقى نیست عذاب وجدان داشتم. میدونین که تا دلیلى براى ارائه به دادگاه نداشته باشید فایده نداره. 

و خب پیداش کردم. جوکرها یه لحظاتى دارن که وقتى رخ میدن دیگه نمیتونى بهشون اعتماد کنى، ازشون میترسى. و این تناقض نداره با اینکه چقدر دوسشون دارى.دوستت دارم ولى حاضر نیستم باهات ادامه بدم.

پانوشت: توى فیلم به یه چیز دیگه هم پى بردم. به سریا هستن که توى فیلم اصلاً نیستن، شهروند معمولى اى هستن که کارهاى قهرماناى قصه صرفاً توى شهرشون داره اتفاق میفته و تها روشون تاثیراتى میذاره اما هیچ کار خاصى نمیکنن یه گوشه توى یه خونه اى دارن با بچه هاشون بازى میکنن یا زنشون رو نوازش میکنن و باهم میگن و میخندن و کارشون رو شرافتمندانه انجام میدن و کارى به داستانهاى قهرمانانه ندارن. اینها دوستهاى خوبى براى بتمنها هستن اما بتمن نیستن. به این گروه باید فکر کنم. شاید اینا عاشق شدنى تر از بتمن باشن.حسم اینو میگه. اما میدونى که. کافى نیست

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها